kat irtifakı terkini

9 yıl 2 ay önce #3625 Yazan: Enes
Sayın Üstadım
sorum:
Kat irtifakı terkinin akabinde kat irtifakı tesis edilecek
Taşınmazın üzerinde ipotek mevcut; bankaya muvafakat için yazı yazdım
gelen yazıda aynı konum , cephe,genişlikte olmak kaydıyla ve aynı arsa payı ve bizden önce herhangibir kıstlayıcı şerh olmamak kaydıyla muvafakat ederiz diye cevap geldi. Bu yazıya istinaden kat irtifakı terkini yapabilirmiyiz ve muvafakat yazısında belirtilen hakları korumak bizim sorumluluğumuzda mıdır.Muvafakat yazısı tescili bozucu veya hükümsüz kılıcı kayıt ve şarta bağlanabilirmi
benim ne yapmak gerekir beni aydınlatabilirmisiniz

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

9 yıl 4 hafta önce - 9 yıl 4 hafta önce #3860 Yazan: dörtgöz
KAT İRTİFAKININ TERKİNİ İÇİN VERİLEN BANKA MUVAFAKATI
kat irtifakı terkin edilerek akabinde kat irtifakı tesis edilecektir. Taşınmazın üzerinde ipotek mevcut olduğundan bankadan muvafakat istenmiştir. Banka gönderdiği muvafakat yazısında; "...aynı konum, cephe, genişlikte olmak kaydıyla ve aynı arsa payı ve bizden önce her hangi bir kıstlayıcı şerh olmamak kaydıyla muvafakat ederiz" şeklinde cevap vermiştir.
Böyle bir yazıya istinaden kat irtifakının terkini yapılamaz. projeleri karşılaştırmak, kıyaslamak tapu dairesinin görevi olmadığı gibi bu konuda bilgisi ve sorumluluğu da olamaz. Bu hallerde bankaya yazı yazılarak eski ve yeni projelerin banka yetkililerince incelenerek koşulsuz muvafakat verilmesi istenmelidir. Takyidatlar ise olduğu gibi aktarılır. Takyidat yönünden bir sorun yoktur. Gürsel Öcal DÖRTGÖZ
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bedrettin toy

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.051 saniye
Geliştiren: Kunena Forum