Mimari Projedeki Numaraları Kim Vermelidir?

10 yıl 6 ay önce #1369 Yazan: Ahmet Yılmazer
Geçici görev yaptığım Müdürlükte tesis edilen kat irtifakların mimari projelerinin içleri boş olup imza sırasında maliklere her bir dairenin numaraları yazdırılarak imzalatılmaktadır. Benim çalıştığım Müdürlükte ise her bir bağımsız bölümün numaraları yazılı ve belediye mimarınca onaylı gelmektedir. Doğru olan uygulama hangisidir?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

10 yıl 6 ay önce #1379 Yazan: ilyas61
benim kişisel görüşüm mimari proje üzerinde bağımsız bağımsız bölüm numaralarının usulüne uygun olarak verilmiş ve belediyece onaylanmış olması gerekir. daha sonradan bağımsız bölüm hataları düzeltilirken vatandaş masraf yapmaktadır. bunun sorumluluğunun memurlara yüklenmemesi için numaralandırmayı ilgililerinin yaptırması ve sorumluluğu projeden anlayan mimarların yada belediyelerin yüklenmesi daha doğru olacaktır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bedrettin toy

10 yıl 4 ay önce #1613 Yazan: dörtgöz
BAĞIMSIZ BÖLÜM NUMARALARI
Mimari projelerdeki bağımsız bölüm numaraları projeyi çizen mimar tarafından verilecek ve belediye tarafından onaylanacaktır. Bağımsız bölüm numaraları verilmemiş projelerin tapu dairesince kabulü mümkün değildir. Bu numaraları bağımsız bölüm sahipleri veremeyeceği gibi tapu dairesi de kendiliğinden veremez. Bağımsız bölüm numaralarının Numarataj Yönetmeliğine uygun olması ve bu hususun belediyece kontrolü lazımdır.Gürsel Öcal DÖRTGÖZ
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bedrettin toy, dodo, Ahmet Yılmazer

10 yıl 4 ay önce #1629 Yazan: Ahmet Yılmazer

D Ö R T G Ö Z Yazan:: BAĞIMSIZ BÖLÜM NUMARALARI
Mimari projelerdeki bağımsız bölüm numaraları projeyi çizen mimar tarafından verilecek ve belediye tarafından onaylanacaktır. Bağımsız bölüm numaraları verilmemiş projelerin tapu dairesince kabulü mümkün değildir. Bu numaraları bağımsız bölüm sahipleri veremeyeceği gibi tapu dairesi de kendiliğinden veremez. Bağımsız bölüm numaralarının Numarataj Yönetmeliğine uygun olması ve bu hususun belediyece kontrolü lazımdır.Gürsel Öcal DÖRTGÖZ

Üstadım burada onlarca yıldır aynı usul devam ediyor (vatandaşa numara verdirme); fakat ne tapu çalışanlarını nede belediye çalışanların ikna edemedim bu duruma. Mimari projelerdeki bağımsız bölüm numaralarının verilme usulünün olduğu bir genelge veya talimat var mıdır acaba? Ben çok aradım ama bulamadım....
Teşekkür ederim.

10 yıl 4 ay önce #1670 Yazan: dörtgöz
Bildiğim kadarıyla TKGM.nin bir genelgesi yok. Ama numarataj yönetmeliği var.

8 yıl 1 ay önce #5502 Yazan: georgebest
HATAY GURUBU TAPU MÜDÜRLÜKLERİNDE KAT İRTİFAKI KURULURKEN PROJE ÜZERİNE MALİKLERİN EL YAZISI İLE YAZI ALINIYOR "BAĞIMSIZ BÖLÜM NUMARALARI TARAFIMIZDAN VERİLMİŞTİR "DİYE BUNA YORUM BEKLİYORUM DEĞERLİ ARKADAŞLARIMDAN

Sayfa oluşturma süresi: 0.064 saniye
Geliştiren: Kunena Forum