29116 sayılı kanunun Geçici-7.madde uygulaması

8 yıl 11 ay önce #4135 Yazan: mersin
Sayın; Hüseyin KOÇAK

Cevabınız için teşekkür ederim.Fikir alabileceğim kimse olmadığından yanıtınız benim için değerliydi.Sayın hocam bu konulara ile alakalı teknik olarak fazlaca bir bilgim olmamakla beraber sitede yayınlanmış olan bütün makalelerinizi yaklaşık 2 senedir okumakta, tümünü bilgisayarımda gerekli hallerde bakmak üzere muhafaza etmekteyim. Ben dediğiniz şekilde daha geniş kapsamlı uydu görüntüleri ve bahsettiğim alanda yapmış olduğum çalışmalara ait fotoğraflar ile birlikte derdimi tekrardan Mili Emlak Müdürlüğüne anlatmaya çalışacağım. Sayın Hocam 19.04.2014 tarihli 6292 sayılı kanunun 12.maddesinde tarih belirtilerek 31/12/2011 tarihi itibarıyla en az üç yıldan beri tarımsal amaçla kiralayan veya kullananlara satışı mümkün olmuştu, 11/09/2014 tarih ve 29116 sayılı kanunun geçici 7. maddesinin, 6292 sayılı kanundan geriye dönük 3 yıllık kullanım nedeniyle tarih sınırlandırması nedeniyle yararlanamayan hazineye ait tarım arazilerini kullanmakta olan kullanıcılarının mağduriyetinin önlenmesi amacıyla çıkarıldığı ve bu yasanın devamı niteliğinde olduğunu düşünmekteyim çünkü 29116 nolu yasada tarih sınırlandırılması yapılmamış sadece fiili kullanıcı olma vurgusunda bulunularak, 10 yıllık kiralaya verilebileceği belirtilmiş.Hüseyin bey dilekçemin olumsuz cevaplanması durumunda nasıl bir dava açmam gerektiği konusunda beni yönlendirirseniz çok yardım etmiş olursunuz, ayrıca hazine adına tescil işleminin ardından Orman müdürlüğüne tahsis edilmesi durumunda ilgili kurum söz konusu alanın tahliyesini isteyeceği ve bu talep tarafımca karşılanmaması durumunda davalık duruma gelirmiyim, neticede ağaç dikili taşınması mümkün değil söküp atacan bir yere, kontrol neticesinde ecremisil ödemesinde bulunmam, tescil işlemi sırasında Milli Emlak Müdürlüğünce düzenlenen tespit tutanaklarında fiili kullanıcı olarak gözükmem ileride bana her hangi bir hak verir mi? yada dayanak olur mu ? Hocam, sizin vereceğiniz bilgiler ışığında hareket edeceğimden cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.saygılarımla

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.058 saniye
Geliştiren: Kunena Forum