yapı kullanma izin belgesi olmayan bina

8 yıl 11 ay önce #4106 Yazan: sogutluser
Sayın üstadım...H.KOÇAK....fiilen 4 katlı olan binanın 1973 yılında 2 katı için, 1985 yılında 1 katı için ve 1987 yılında 1 katı için ruhsat belgesi alınmış...1985 ve 1987 yıllarında ruhsatı alınan katların yapı kullanma izin belgesi 1990 yılında alınmış ancak 1973 yılında ruhsatı verilen ilk 2 katın yapı kullanma izin belgesi yok...bu konuda belediyenin yazısında ilk 2 katın 1977 yılında tamamlandığı ancak arşivde yapı kullanma izin belgesine rastlanılmadığı ancak ilk 2 katın mimari özelliklere ve ayrıca fen ve sağlık kurallarına uygun olduğu ve bu yazının yapı kullanma izin belgesi yerine geçerli olması gerektiği vurgulanmış olup tescil aşamasında bu konuda teşkilatımızca bir tereddüt oluşmuştur. Belediyenin yazısına istinaden ilk 2 katın yapı kullanma izni alınmadan kat mülkiyeti tesis etmek suretiyle cins değişikliği işlemi yapılabilir mi....saygılarımla....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

8 yıl 11 ay önce #4115 Yazan: hkocak
Sn. "sogutluser" dikkatine;

Cins değişikliği işlemi ile ilgili olarak; mevzuatta her zaman aradığımızı bulmak mümkün değil. Bunu bir eksiklik olarak söylemiyorum, konunun mahiyeti gereğince böyle.

Sizin sorunuza gelince; yetkili İdare olan Belediye "tamam" diyorsa, Tapu ve Kadastro İdaresi de yapmalıdır, diye düşünüyorum. ... Hüseyin KOÇAK
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bedrettin toy, pamukkale

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

Sayfa oluşturma süresi: 0.072 saniye
Geliştiren: Kunena Forum