Cins Değişikliği

8 yıl 6 ay önce #4781 Yazan: Enes
üstadım
Taşınmazın cinsi Bahçe
Taşınmaz 1 Katlı Betonarme Ev ve Bahçe olarak düzeltilmesi için müdürlüğümüze talepte ilgilisi talepte bulundu.
Dosya içerisinde Yapı Kullanma İzin Belgesi ve Bağımsız Bölüm Planı ile Vaziyet Planı Bulunmaktadır.
Taşınmazın imar içinde kalıp kalmadığı konusunda herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.
Taşınmaz sahibi taşınmazın imar içinde kalmadığını beyan ediyor. Herhangi bir yazışma Yapmadan(Belediye, Tarım Müdürlüğü) cinsi değişikliği yapılabilir mi. müdürlük olarak ikilimde kaldık. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum Teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş .

8 yıl 6 ay önce #4782 Yazan: hkocak
Sn. "enes" dikkatine;

Yapı kullanma izin belgesi olduğuna göre o işlemin cins değişikliği yapılabilir. ... Hüseyin KOÇAK

8 yıl 6 ay önce #4786 Yazan: Enes
Üstadım İmar Planında Kalmadığından Tarım Müdürlüğüne Yazı yazdık cevap bekliyoruz.
Müdürlük olarak uygulamanın nasıl yapıldığı hakkında bölge müdürlüklerini aradık.
Eğer taşınmaz tarım arazi niteliğinde ise bu taşınmaz üzerine yapılan yapılar için tarım müdürlüğüne yazı yazılması gerektiğini söylediler. yolsa sadece yapı kullanma izin belgesine istinaden cins değişikliği yaparsanız hesabını veremezsiniz dediler.
Cins Değişiliği yapacağımız yerde tarım arazilerine Yaplan evlerin yıkılması için tarım müdürlüğünün tutanak tutuğunu öğrendik.
Yukarıda belirttiğimiz yazışmaları Kadastro müdürlüğü yazması gerekmiyor mu? Biz Tapu Müdürlüğü olarak konuyu araştırdığımız kadar kadastro müdürlüğü araştırmadan evraklar içinde yapı kullanma izin belgesi ve değişiklik beyannamesini tapuya gönderiyor. Neye göre yaptığı evraklardan anlaşmıyor.
Öğrenmek istediğim Sadece Yapı Kullanma izin belgesine istinaden cins değişikiği yaparsak ve herhangi bir yazışma yapmazsak hesabını nasıl veririz. sorumluk kime aittir.(Not: 6537 sayılı duyuru ile 2010/4 genelgede net bir ifade bulamadım) TEŞEKKÜRLER

Sayfa oluşturma süresi: 0.047 saniye
Geliştiren: Kunena Forum